Hakkımızda

TEKNOPAR, 1996 yılında gelişen sanayi sektörlerindeki endüstriyel tesislerin ihtiyaç duyduğu gelişmiş otomasyon sistemlerini tasarlamak ve gerçekleştirmek üzere Ankara’da kurulmuştur. TEKNOPAR, gelişmiş AR-GE uzmanlığı sayesinde, endüstriyel tesislerin yanı sıra enerji, mobil uygulama ve savunma sektörleri için de otomasyon sistemleri ve çözümleri sağlamaktadır. TEKNOPAR, müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet sağlamak ve uçtan uca çözümler sunmak amacıyla mekanik, elektrik-elektronik, hidrolik, otomasyon ve bilişim teknolojileri uygulamalarını entegre olarak gerçekleştirmekte, tasarım, uygulama ve montajı konusunda tek bir yüklenici olarak anahtar teslimi  çözümler sunmaktadır. Bilişim Teknolojileri, Avrupa başta olmak üzere yurtdışındaki önde gelen ilgili araştırma kurumları ve ARGE firmalarıyla temas ve işbirliği kapsamında yakından izlenerek en yeni gelişmeler, ülkemizdeki üniversiteler ve Ar-Ge Merkezleri ile işbirliği yapılarak endüstriyel uygulamalara dâhil edilmekte ve sürekli ilerleyen gereksinimleri karşılayabilen çözümler  sağlanmaktadır.

TEKNOPAR’ın, sektörde 25 yıllık geçmişi ve deneyimli mühendislik kadrosuyla kilit alanlarda, üniversiteler, araştırma enstitüleri ve uluslararası organizasyonlar ile stratejik ortalıklar kurarak gerçekleştirdiği AR-GE uzmanlığı, geliştirdiği teknolojiler ve oluşturduğu kurumsal birikim sayesinde elde edilen:

 • Mekanik, elektrik-elektronik, hidrolik, otomasyon ve bilişim teknolojileri alanlarında önde gelen sektörlerde uygulamaya özel entegre sistem tasarımları yapmak,
 • Endüstri 4.0 uyumlu uçtan uca ileri mühendislik çözümleri geliştirmek,
 • Sahip olduğu kalite ve yönetim standartlarıyla, kaliteli ve güvenilir ürün ve sistemler ile müşteri memnuniyetini sağlamak,
 • Ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilmek ve uluslararası referanslar arasında 27 ülkede 500'den fazla projeyi başarı ile tamamlamak,

gibi kazanımlar firmamızın güçlü yönleri arasında yer almaktadır.

TEKNOPAR, Bilişim Teknolojileri ile kontrol, otomasyon, robotik ve operasyonel teknolojilerini birleştirerek, endüstriyel iletişim sistemleri, servo kontrollü hareket sistemleri, gömülü yazılım ve endüstriyel yazılımlar ile veri işleme platformları geliştirmektedir. Sahadan veri toplama, veri işleme, depolama, veri analitiği, kestirimci bakım, dijital ikiz ve yapay zekâ uygulamaları ile sanayinin dijital dönüşümüne katkı sağlanmaktadır.

Sistem entegrasyonu yaklaşımı ile geliştirilen sistem çözümleri, ileri mühendislik uygulamaları ile desteklenmektedir. Teknoloji ve kalite gereksinimleri nedeniyle, hidrolik blok, silindir vb. ürünler, talaşlı imalat ve kaynaklı imalat altyapısı kullanılarak tesislerimizde tasarlanmakta ve geliştirilmektedir.

TEKNOPAR, aşağıda belirtilen Bilişim Teknolojileri için faaliyet alanları ile uyumlu çözümleri ilgili ürünleri ve hizmetleri ile birlikte sunmaktadır:

 • Bilgi Sistemleri,
 • M2M/IoT Çözümleri,
 • Büyük Veri ve Yapay Zekâ Çözümleri,
 • Dijital İkiz Çözümleri,
 • Bilgisayarlı Görü Çözümleri,
 • Robotik Çözümleri,
 • Otomasyon ve Kontrol Sistemleri,
 • NDT (Non-Destructive Test) ve Test Sistemleri.

 

 

Teknopar, bugüne kadar 27 ülkede, 500’den fazla proje gerçekleştirmiştir ve yeni projelerine devam etmektedir.